Blog

Poznaj nas

Jesteśmy pedagogami i psychologami, którzy RAZEM z rodzicami tworzą miejsce dobre dla dzieci.

Dzieci nie potrzebują wychowania, ale przyjaznego przewodnictwa.

Jesper Juul
Wierzymy, że edukacja ma sens wtedy, kiedy jesteśmy razem, nawiązujemy głębokie relacje i podążamy za naturalnym rozwojem dziecka.

Wolna Szkoła – Razem to społeczność pedagogów, rodziców i ich dzieci. To alternatywa dla nauki w szkole systemowej dla dzieci w wieku 6-9 lat, znajdujących się w edukacji domowej. Spotykamy się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, by towarzyszyć dzieciom w ich rozwoju. Bliska nam jest pedagogika Jespera Juula, gdzie dorosły staje się przewodnikiem a zarazem cieniem dziecka.

W naszej pracy kierujemy się również komunikacją NVC (Porozumienie bez przemocy), wspieramy dziecko w budowaniu poczucia własnej wartości, podejmowania decyzji, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów.

Każdy człowiek ma w sobie ciekawość, chęć rozwoju i naturalną potrzebę poznawania świata. Wierzymy, że przy połączeniu tych elementów nauka staje się radością, a człowiek odkrywcą. W naszej szkole dzieci same decydują, w których zajęciach chcą brać udział. Dzięki temu są bardziej aktywne i chętne do podejmowania różnych wyzwań, przy wsparciu dorosłych oceniają poziom własnych umiejętności i mogą je rozwijać. Dbamy o to RAZEM. 

Wolna Szkoła – Razem to przestrzeń dla dzieci znajdujących się w edukacji domowej w wieku 6-9 lat. Zajęcia prowadzone są zgodnie z podstawą programową MEN dla zerówek i klas 1-3 przez pedagogów, psychologów, logopedów oraz trenerów Family Lab.